
Korneoterapija moksliškai sujungia kosmetiką ir dermatologiją.
Korneoterapijos terminą pirmasis sugalvojo amerikiečių dermatologas prof. A. M. Kligmanas. Jis sugebėjo parodyti, kad jei sutrikusi odos pusiausvyra, pavyzdžiui: sergant atopiniu dermatitu, reikšmingas klinikinis poveikis gali būti pasiektas taikant korneoterapiją, jei atliekamas „tik“ nuosekli terapija tinkamomis odos priežiūros medžiagomis.
Priežastinis korneoterapijos taikymas akivaizdžiai reikalauja tikslios odos diagnozės.
Korneoterapijos pagalba siekiama atstatyti ir palaikyti raginio sluoksnio sveikatą. Tai pirmiausia pagerina odos barjero funkciją ir visos odos homeostazę (balansą). Todėl prevencinės korneoterapijos prasme svarbu vengti odos priežiūros priemonių su kenksmingomis medžiagomis (dirgikliais, alergenais), parinkti odos priežiūros priemones su tinkamomis priežiūros sudedamosiomis dalimis, individualiai pritaikyti odos priežiūros priemones prie probleminės odos ir, jei reikia. , ištirti mitybos įpročius.
KAS YRA KORNEOTERAPEUTAS?
Korneoterapeutas yra asmuo, kuris praktikuoja korneoterapijos metodiką odos terapijai. Korneoterapeutai dažniausiai yra odos priežiūros specialistai arba medicinos estetikai, tačiau korneoterapija užsiima ir kai kurie dermatologai.
Kodėl korneoterapeutai skiriasi nuo kitų odos priežiūros paslaugų teikėjų, tokių kaip estetikai ir grožio terapeutai?
Korneoterapijos metodika reikalauja didesnio odos supratimo, nei suteikia nusistovėjusios estetikos ir grožio terapijos mokymai, nes pagrindinis dėmesys skiriamas odos barjerinių apsaugos sistemų taisymui ir priežiūrai, o ne paprastam drėkinamųjų priemonių naudojimui.
Korneoterapeuto tikslas yra pašalinti odos ligų priežastis, o ne tik gydyti simptomus.
Kokio tipo mokymas reikalingas korneoterapeutui, kad jis būtų kompetentingas?
Be kvalifikacijos ir patirties dirbant su profesionalia odos gydymo praktika, korneoterapeutas turės gilesnių žinių apie odos anatomiją, fiziologiją, histologiją ir morfologiją bei bus apmokytas analizuoti ir nustatyti odos ligų priežastis, susieti jas su išoriniais ir vidiniais veiksniais. .
Korneoterapeutas taip pat turės praktinių žinių apie kosmetikos chemiją ir supras, kokį poveikį tam tikros rūšies sudedamosios dalys turės pateiktoms sąlygoms.
Ar korneoterapeutų naudojamos odos priežiūros priemonės skiriasi nuo įprastos kosmetikos?
Taip. Vienas iš pagrindinių korneoterapijos principų yra skirti konkrečiai odos būklei pritaikytus tirpalus, kurie fiziologiškai būtų kuo labiau suderinami su oda.
Daugeliu atvejų korneoterapeutai skiria terapijos režimą, apimantį individualiai paruoštus gydomuosius kremus ir losjonus.
Šis fiziologiškai suderintas požiūris į dermatologinės kosmetikos naudojimą reiškia, kad sudėtyje nebus įprastų fiziologiškai nesuderinamų ingredientų; ypač aktyvių medžiagų kokteilių, (dirbtinių peptidų ir kt.) paviršinio aktyvumo medžiagų, sukeliančių odos barjero sutrikimus, su odos barjeru nesuderinamų emulsiklių, alergizuojančių konservantų, kvapiklių ir dažiklių.
Būtent chemijos odos priežiūros kosmetikoje aspekto supratimas leidžia korneoterapeutui būti mažiau paveiktam įprastos kosmetikos rinkodaros ažiotažo ir objektyviam tinkamo sprendimo pasirinkimui.
Šaltinis: https://corneotherapy.org/corneotherapy/what-is-a-corneotherapist
Rašyti komentarą