FOSFATIDILCHOLINAS- kas tai?

Daugelyje dermaviduals® preparatų yra labai gryno fiziologinio fosfatidilcholino (PC).

Natūralus fosfatidilcholinas su nepakeičiamomis riebalų rūgštimis yra liposomose ir nanodispersijose.

Hidrintas fosfatidilcholinas yra pagrindinė sluoksniuotų kremų, dar žinomų kaip DMS (Derma Membrane Structure), sudedamoji dalis.

INCI pavadinimai yra fosfatidilcholinas (natūralus FC) ir hidrintas fosfatidilcholinas (hidrintas FC). Hidrintame PFC yra surištų sočiųjų riebalų rūgščių.

Fosfatidilcholinas yra esminis augalų ir žmogaus ląstelių membranų komponentas ir gaunamas ekstrahuojant iš sojų lecitino, kuriame jo yra apie 30 proc.

FC - INCI pavadinimas istoriškai yra lecitinas. INCI pavadinimas lecitinas keičiamas į fosfatidilcholiną (INCI), taip pat hidrintas lecitinas keičiamas į hidrintą fosfatidilcholiną (INCI) KOKO nuo 2021 m. balandžio 1 d. Receptai išliks nepakitę.

PC ekstrahavimas iš lecitino atliekamas aukšto slėgio skysčių chromatografijos būdu ir užtikrina, kad fosfatidilcholine nėra sojos baltymų.

Negalima visiškai atmesti genetiškai modifikuotų sojų. Analizės palyginimas užtikrina, kad fosfatidilcholinas iš natūralios ir genetiškai modifikuotos sojos yra chemiškai visiškai identiškas.

Hidrintas FC (INCI: Hidrogenuotas fosfatidilcholinas) gaminamas kataliziniu būdu hidrinant natūralų FC.

Hidrinto FC sudėtis yra fiziologinė, kaip ir vietinio FC.

Šaltiniai:

H. Lautenschläger, Biodegradable lamellar systems in skin care, skin protection and dermatology, SOFW-Journal 139 (8), 2-8 (2013)

H. Lautenschläger, Phospholipide - Multitalente, medical Beauty Forum 2014 (3), 18-20