PRELIMINARIOS PASTABOS

Lygindami INCI kompozicijas ir ingredientų aprašymus atkreipkite dėmesį:

Dėl dabartinių pakeitimų Europos INCI duomenų bazėje, kuri netrukus bus įtraukta į KOKO svetainę, kompozicijos gali laikinai skirtis nuo specializuotuose mažmeninėje prekyboje esančių preparatų etikečių.

INCI informacija iš komercinių portalų, kuriuose specializuotų mažmenininkų kosmetika vertinama pagal sudedamąsias dalis, gali būti neteisinga, nes įrašus dažniausiai daro išoriniai vartotojai.

Komerciniai portalai turi savo interesų. Kiekvienas komercinių portalų vartotojas gali sužinoti, kas yra portalo operatorius, pažiūrėjęs teisinį pranešimą. Naudojimo sąlygose pateikiama informacija apie tai, kokios objektyvios duomenų bazės naudojamos vertinimui.

Svetainėje https://ec.europa.eu/consumers/cosmetics/cosing Europos Komisija aprašo ingredientų funkcionalumą. Informacija ne visada aktuali arba gali būti neišsami.

KOKO nekontroliuoja ir netaiso oficialių ar komercinių portalų, kuriuose pateikiama informacija apie specializuotų mažmenininkų kosmetikos gaminius ar jų sudedamąsias dalis.

Dažnai užduodami klausimai apie toliau nurodytas medžiagas ir medžiagų grupes. Į šiuos klausimus pasistengsime atsakyti kuo geriau. Parašykite mums arba skambinkite, jei manote, kad trūksta svarbios informacijos arba ji nesuprantama.

Norėdami užbaigti kartais labai sudėtingą medžiagą, už kiekvieno punkto rasite daugybę nuorodų. Daugiau informacijos ir detalių galite rasti nuorodose, kurios yra rankraščiai, paskelbti specializuotuose žurnaluose.

Beveik visas nuorodas galite atsisiųsti tiesiogiai tiek HTML, tiek PDF formatu. Naudodami juos gerbkite autorių teises.

Alkoholis

Dermaviduals® preparatuose naudojamas alkoholis (INCI: Alcohol) yra maistinės kokybės.

Jam nėra mokesčių lengvatų, kaip denatūruotam alkoholiui (INCI: Alcohol Denat.) ir jame nėra jokių paslėptų plastifikatorių, tokių kaip dietilftalatas.

Mažos alkoholio koncentracijos dermaviduals® preparatuose nesukelia išsausinančio efekto.

Kredencialai:

H. Lautenschläger, Vergällungsmittel in Kosmetika - Gesundheit ist zweitrangig, Kosmetische Praxis 2009 (5), 10-13

H. Lautenschläger, Echt gallig! - Reinen Alkohol einschenken, Kosmetik International 2009 (12), 28-30

H. Lautenschläger, Vielfältig im Einsatz - Alkohole in Hautpflegemitteln, Kosmetische Praxis 2009 (6),13-15


Konservantai

dermaviduals® preparatuose nėra jokių konservantų.

Konservantai išvardyti Kosmetikos potvarkio (KVO) priede. Jie yra veiksmingi mažomis koncentracijomis ir visada gali sukelti alergiją. Dėl šios priežasties jiems taikomas patvirtinimo procesas.

Vandens turinčių dermaviduals® preparatų mikrobinis stabilumas garantuojamas, kaip aprašyta toliau.

Praktiškai visos mažos molekulinės masės, lengvai vandenyje tirpios medžiagos turi antimikrobinį poveikį didesnėmis koncentracijomis. Tai, be kita ko, apima maistą ir odos pasigaminančias medžiagas, pvz. B. valgomoji druska (pavyzdys: sūdytos silkės), cukrus (pavyzdys: medus), alkoholis, sorbitolis (natūralus cukraus alkoholis) ir glicerinas (trihidrocis alkoholis). Įprastomis aplinkybėmis šios medžiagos nesukelia alergijos. Poveikis yra fiziškai pagrįstas ir jį sustiprina alkoholio funkcionalumas. Mikroorganizmai nėra gyvybingi šiose vandeninėse terpėse.

Glikoliai (dvihidroksiliai alkoholiai), tokie kaip propilenglikolis (INCI: propilenglikolis), butileno glikolis (INCI: butileno glikolis), pentilenglikolis (INCI: pentilenglikolis), heksileno glikolis (INCI: heksileno glikolis), decilenglikolis (INCI: decilenglikolis) ), panašių savybių turi kaprilglikolis (INCI: Caprylyl Glycol). Kaip ir beveik visos vandenyje tirpios medžiagos, glikoliai taip pat suriša vandenį (drėkikliai) ir yra lengvai biologiškai skaidomi. Propilenglikolio suderinamumas aprašytas nuorodose.

Polietilenglikoliai (PEG) neįtraukti. PEG nenaudojami dermaviduals® preparatuose.

Minėtos vandenyje tirpios medžiagos, naudojamos dermaviduals® preparatuose, yra atitinkamai dozuojamos taip, kad turėtų drėgmę surišantį ir antimikrobinį poveikį, tačiau nedirgintų. Tokiomis koncentracijomis glicerinas ir alkoholis nesausina odos.

Minimalus dermaviduals® preparatų tinkamumo laikas yra nuo 12 iki 36 mėnesių, o atidarius – nuo ​​3 iki 6 mėnesių (simbolis: atidarytas stiklainis). Trumpas galiojimo laikas atsiranda ne dėl konservantų trūkumo, o dėl deguoniui jautrių nepakeičiamųjų riebalų rūgščių ir vitaminų.

Šaltiniai:

M. Gloor, K. Thoma und J. Fluhr, Dermatologische Externatherapie, Springer-Verlag, Berlin 2000, S. 146-147

Anhang V der Kosmetikverordnung (KVO): "Liste der in kosmetischen Mitteln zugelassenen Konservierungsstoffe" (Stand: 18.9.2014)

H. Lautenschläger, Konservierungsstoffe, Kosmetische Praxis 2005 (2), 6-8

H. Lautenschläger, Vielfältig im Einsatz - Alkohole in Hautpflegemitteln, Kosmetische Praxis 2009 (6),13-15

Augaliniai aliejai

Grynai augaliniai aliejai, išpilstyti į 20 ml pipetės buteliukus arba 100 ml laikymo buteliukus, yra 100 % gryni.

Kai kurie aliejai, pvz avokadų aliejus, lLaikant šaldytuve, linkęs sudaryti flokuliaciją, kuri atšilus vėl ištirpsta. Flokuliacija rodo didelį odos priežiūros fitosterolių kiekį, taigi ir geros kokybės požymį.

INCI pavadinimai, tokie kaip Olus Oil ir Vegetable Oil, paprastai nurodo rapsų aliejų.

Kaprilo/kaprio trigliceridas (neutralus aliejus) gaunamas rafinuojant kokosų aliejų. Palmių branduolių aliejus nenaudojamas. Išsami informacija apie palmių aliejaus keitimą pateikiama skyriuje „Atsinaujinančių aliejų ir riebalų pakeitimas odos priežiūros srityje? ``

Šaltiniai:

H. Lautenschläger, Pflanzenöle, Kosmetik International 2009 (1), 16-18

H. Lautenschläger, Pflanzliche Öle und Extrakte - Essentielle Komponenten, Kosmetische Praxis 2007 (4), 8-10

H. Lautenschläger, Ersatz nachwachsender Öle und Fette in der Hautpflege?, https://dermaviduals.de/deutsch/haut-fragen/frage-antwort/ersatz-nachwachsender-oele-und-fette.html

Eteriniai aliejai

dermaviduals® preparatuose nėra jokių kvepalų.

Natūralūs eteriniai aliejai – tai prausimosi gelio ir dušo kremo komponentai, kurie natūraliai nelieka ant odos (nuplaunami preparatai). Jie uždengia valomųjų cukraus paviršinio aktyvumo medžiagų kvapą.

Šalavijų aliejus ir farnezolis yra dezodoruojančios veikliosios medžiagos DMS dezodoranto kreme.

Atskiri eterinių aliejų komponentai papildomai deklaruojami pagal KVO – pvz. B. Geraniol, Citronellol, Limonene ir Citral. Jie gali sukelti reakcijas, jei atitinkamai bus paveikta oda. Tačiau rizika yra labai maža naudojant valymo priemones, kurios yra nuplaunamos.

Šaltiniai:

H. Lautenschläger, Emotionsauslöser - Streifzug durch die Welt der Duftstoffe, Kosmetische Praxis 2010 (5), 10-14

H. Lautenschläger, Riechprobe? Aldehyde und Ketone, Kosmetik International 2010 (5), 42-44

H. Lautenschläger, Duftstoffe, Vitamine und Hormone - das ABC der Terpene, Beauty Forum 2010 (3), 56-58

Emulgatoriai

Emulsikliai yra medžiagos, kurios arba stabilizuoja riebalus ir aliejus vandens lašeliuose (O/W) arba, atvirkščiai, stabilizuoja vandens lašelius aliejuose (W/O) ir taip leidžia gaminti kremus.

Vietoj emulsiklių dermaviduals® kremuose naudojamos natūralios membraninės medžiagos, tokios kaip fosfatidilcholinas, keramidai (INCI: Ceramide 3 = Ceramide NP) ir fitosteroliai (iš taukmedžio sviesto, INCI: Butyrospermum Parkii butter), kad maitinamieji aliejai ir riebalai būtų perdirbami į kremus. Ši technologija reikalauja homogenizavimo aukštu slėgiu gamybos metu, kad būtų sukurta itin smulki membranos struktūra, panaši į odos barjerą. Liposomų ir nanodispersijų atveju susidaro į ląsteles panašūs kūnai, kurių struktūra ir skersmuo prilygsta augalų ar žmogaus ląstelėms, taip pat chilomikronams.

Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, vandens turintys pagrindai ir bevandeniai oleogeliai, kaip konsistencijos agentai naudojami monogliceridai, tokie kaip glicerilo undecilenatas, glicerilo behenatas, glicerilo stearatas ir glicerilo kaprilatas. Jie yra analogiški arba identiški odos hidrolipidinės plėvelės komponentai ir yra biologiškai skaidomi.

Esminė emulsiklių, dar vadinamų paviršinio aktyvumo medžiagomis, funkcija yra išvalyti odą, nes kartu su vandeniu jie gali pašalinti iš odos riebalines medžiagas. Odai nekenksmingos paviršiaus aktyviosios medžiagos naudojamos nuplaunamiesiems preparatams (žr. aukščiau), pvz., prausimosi želė ir dušo kremas.

Šaltiniai:

H. Lautenschläger, Emulgatoren - "Wir machen Mischen möglich!", Kosmetische Praxis 2004 (3), 8-10

H. Lautenschläger, Emulgatoren - Alternativen gesucht, Kosmetik International 2000 (12), 112-113

H. Lautenschläger, Mini-Kuppler - Von der Seife zum Hightech-Emulgator, Beauty Forum 2010 (11), 20-22

Aminai

dermaviduals® preparatuose nėra aminų.

Aminai – tai pagalbinės medžiagos, naudojamos anijoniniams emulsikliams neutralizuoti arba pH reguliuoti. Aminai gali reaguoti su ore esančiais azoto oksidais, sudarydami kancerogeninius nitrozaminus.

Išimtis - aminorūgštys, priklausančios natūraliam drėkinamajam faktoriui (NMF), kurios palaiko odos drėgmę ir gali apsaugoti odą nuo atmosferos radikalų.

Šaltiniai:

H. Lautenschläger, Nitrosamine in Kosmetika - Haut in Gefahr?, Kosmetische Praxis 2006 (6), 14-15

H. Lautenschläger, Säuren und Basen von A bis Z, Kosmetische Praxis 2010 (4), 13-15

H. Lautenschläger, Allgegenwärtig und multifunktional - Alles über Aminosäuren in der Hautpflege, Kosmetische Praxis 2009 (3), 15-17

H. Lautenschläger, Moisturizer in der Hautpflege, Beauty Forum 2011 (3), 86-88 und 2011 (4), 46-49

Konsistenciją suteikiančios medžiagos

Daugelio dermaviduals® preparatų klampumą reguliuoja konsistencijos reguliatoriai. Tai polisacharidai (polimeriniai cukrūs), tokie kaip ksantano derva (ksantano derva), hialurono rūgštis (hialurono rūgštis), algino rūgštis (algino rūgštis), krakmolas (krakmolas), celiuliozė ir jų dariniai. Kiti tokie kaip B. Karbomerai, kitaip poliakrilatai (natrio karbomeras, alkilakrilato kryžminis polimeras ir kt.), esant mažoms koncentracijoms, ant odos sukuria paviršutiniškai lyginančias, vandens garams pralaidžias plėveles.

Šaltiniai:

H. Lautenschläger, Hilfsstoffe in Kosmetika, Kosmetische Praxis 2004 (1), 8-10

H. Lautenschläger, Puder, Gele, Cremes & Stifte - Das ABC der Applikationsformen, Beauty Forum 2012 (4), 54-56 & 2012 (5), 54-56

Dažikliai

Visi dermaviduals® preparatai yra be dažiklių.

Dermaviduals®-deco preparatuose yra išskirtinai neorganinių pigmentų, tokių kaip geležies oksidai (CI 77491, CI 77492, CI 77499) ir titano dioksidas (CI 77891).

Kredencialai:

H. Lautenschläger, "Ich vertrage das Produkt nicht" - Einfluss von Arzneimitteln auf Haut und Hautpflege, Kosmetische Praxis 2009 (2), 11-14

H. Lautenschläger, Make-up für die Problemhaut, Kosmetische Praxis 2006 (6), 8-9

Mineraliniai aliejai

Visuose dermaviduals® preparatuose nėra mineralinių aliejų.

Visuose dermaviduals® preparatuose taip pat nėra susijusių medžiagų, tokių kaip: B. petrolatumas (vazelinas), parafinas ir mineralinis (žemės) vaškas.

Šaltiniai:

H. Lautenschläger, Öle und Fette in kosmetischen Produkten - Natur contra Petrochemie?, Kosmetische Medizin 2008 (2), 76-80

H. Lautenschläger, Fette und Öle - Kohlenwasserstoffe in Kosmetika, Kosmetik International 2008 (10), 47-50


Silikonai

Visuose dermaviduals® preparatuose nėra silikonų ir siloksanų.

Natūralaus silicio dioksido ir jo druskų (silikatų) yra mineraluose (pudros ir lūpų dažų sudedamosiose dalyse) ir asiūklio ekstrakte.

Šaltiniai:

H. Lautenschläger, Silizium - Global Player der Kosmetik, Kosmetische Praxis 2010 (6), 12-15

H. Lautenschläger, Wie Sand am Meer - Silizium und seine Verbindungen, Kosmetik International 2010 (7), 28-30